Co do kynologických začátků za vybavení?

Jaké vybavení do začátku?

Takovou otázku si položila většina z nás. Představte si že jste Kynolog či Pejskař Benjamínek, tedy úplný Laik a začátečník po všech stránkách. Co prvního by jste si měli aspoň do základní výbavy pořídit? Že nevíte, tak se na to pojďme podívat společně.

Dneska si ukážeme jaké věci do začátku jsou ideální pro nás, dvounohé páníčky.

Výcviková vesta

Takový základní bod je určitě výcviková vesta, protože ji využijete nejen na cvičení, ale také na výlety či procházky.
A jak má taková ideální vesta vypadat, či na jaký materiál koukat?

Kapsy

Určitě na co je potřeba koukat jsou kapsy, a to především velká zadní kapsa, kam schováte jak vodítko tak hračky na cvičení, případně nějaké pamlsky, ale ty se většinou v tom prostoru hravě ztratí, takže to moc nedoporučujeme (pokud máte pamlsky volně vložené)

Přední kapsy mají funkci hlavně pro uložení pamlsků, máte je vždy "po ruce" oddělené od zbytku věcí. Pozor ale ať si tam nevložíte nějakou elektroniku, to si dokážete představit jak pak může být zašpiněná od drobků.

Očka a doplňky

Očka na vestách mají účel připnutí karabiny vodítka, aby jste je jednoduše našli. Já osobně používám očka i na stopy, vložím do nich cedulku, která mi pak nepřekáží v rukách a vím že nevypadne.

Doplňky myslíme v podobě pomocných gumiček na uchycení balonku pro nácvik chůze, případně pomocné další kapsy. Ne všichni je využijeme, ale hlavní je aby nepřekáželi.

Kapuce nebo bez?

Já osobně jsem bez kapuce, pouze stojáček, protože mě osobně hrozně překáží. 

Jak to máte Vy?

Co do kynologických začátků za vybavení?
Arrak Outdoor
Co do kynologických začátků za vybavení?
Non-Stop Dogwear
Co do kynologických začátků za vybavení?
Loype

Pamlskovník

Pro ty z Vás kteří na začátek nechce investovat do vesty doporučujeme pořídit praktický pamlskovník. 

Výhoda oproti vestě je, že nezabírá tolik místa a můžete ho vzít opravdu všude sebou.

U nás máme v nabídce softshelové české značky Loype. Mají praktickou kapsu na pamlsky, staženou gumičkou, bránící samovolnému vypadnutí (pozor když se předkloníte, tak gumička nedrží) a "čistou" kapsu na zip, kam můžete schovat telefon, klíče případně jiné cennosti, které nechcete mít špinavé.

Je zapínaní na karabinu a nastavitelnost obvodu až 130 cm, pokud neradi něco nosíte v pase, můžete si ho vzít i přes rameno.

Co do kynologických začátků za vybavení?
Co do kynologických začátků za vybavení?

Kalhoty

Kdo máte rádi oddělení čistého a pejskařského oblečení doporučujeme pořídit do výbavy kalhoty. 

Říkáte si proč si máte kupovat kalhoty?

Důvod je prostý, materiál z kterého jsou kalhoty vyrobené, vás ochrání pro poškrábání od psích drápů a zároveň při nepříznivém počasí. A hlavně když máte rádi modu jako my, tak můžete být sladění i při výcviku se psem.

Vezmeme na příklad tyto uvedené na fotografii. Jedná se o model z kolekce Hybrid, Černá látka na konci nohavic a přes celé přední nohy je odolná a pevná, takže hravě odolá psím drápům a zároveň proti vlhku a špíně. Když Vás například pes zašpiní při deštivém počasí, stačí je doma nechat oschnout a následně kartáčem očistit a jsou opět jako nové. 

Jak poznám jaké kalhoty pro začátek zvolit?

Doporučujeme sáhnout po modelech Active a to protože jsou dostupné ve více variantách délek nohavic. Pro ty z Vás kdo máte problémy s výškou, určitě oceníte že nabízejí prodloužené či v opačném případě i zkrácené nohavice. Sednou skoro každé postavě a barevná škála je také velká. Od klasických černých až po kombinaci zlaté či khaki (takové světle béžové).

A pokud Vás tento model nezaujal můžete si prohlédnout veškerou nabídku. 

Pro dnešní článek je toto za nás vše, co do svých kynologických šatníku doporučujeme pořídit. Příště Vám poradíme co pořídit pejskovi či jaké pomůcky zase na cvičení.